Czy Minecraft jest potrzebny? 0
Czy Minecraft jest potrzebny?

Gra Minecraft jest niewątpliwie jedną z najbardziej popularnych gier naszych czasów. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że gra ta ma bardzo dobry wpływ na rozwój naszego dziecka. Oczywiście mówimy tu o racjonalnych godzinach grania.

Zdaniem psychologa gra Minecraft rozwija między innymi:

  • kreatywność dziecka
  • orientację przestrzenną
  • koncentrację i szybkie ocenianie sytuacji
  • podejmowanie szybkich decyzji


Są badania, które dowodzą, że dzieci grające w wyżej opisaną grę lepiej radzą sobie z przedmiotami ścisłymi (m.in. matematyką).
W tej grze nie mamy zjawiska tzw. rozlewu krwi, choć niektórych rodziców niepokoi fakt walczenia z potworami nocnymi, czy zabijania zwierząt. Oczywiście Minecraft jak każda inna gra ma swoje plusy oraz minusy. Naszym zdaniem jednak lepiej pozwolić dziecku grać w Minecraft, niż w inne znane powszechnie gry strzelanki uliczne. Decyzja dotycząca pozwolenia na granie w Minecraft jest oczywiście całkowicie osobistą decyzją i każdy rodzic musi podjąć ją samodzielnie ale powinien przemyśleć wszystkie plusy i minusy tej gry.
Podsumowując, naszym zdaniem Minecraft jest pożyteczną, potrzebną i stymulującą pewne obszary rozwoju dziecka. Przebija inne gry komputerowe pod względem rozwijania umiejętności dziecka, uczy kreatywnego myślenia i nie posiada wulgarnych treści.

ALL4U zdecydowanie poleca grę Minecraft i licencjonowane gadżety jej dedykowane, np termoaktywny kubek Minecraft zmieniający kolory.

 

Kubek termoaktywny XL

Komentarze do wpisu (0)

DLACZEGO MY?

Szybka wysyłka

Zamówienia złożone przed 12:00

będą u Ciebie już następnego dnia

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 199 zł

dostawa kurierem gratis!!!

+48 510 258 697

Infolinia jest czynna w godz. 09:00 - 17:00

w dni robocze.

14 dni na zwrot

Zamówione produkty możesz zwrócić

do 14 dni od daty zakupu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl